YOUTUBE
FACEBOOK
TWITTER
NEWSLETTER
Poprzednia wersja
PiS

Wizyta Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy wraz z delegacją Sejmu i Senatu RP w Meksyku

26 kwietnia zakończyła się wizyta państwowa Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych – historyczna, bo pierwsza w prawie 90- letniej historii wzajemnych stosunków dyplomatycznych.
Miałem zaszczyt w niej uczestniczyć i wraz z delegacją Sejmu i Senatu RP być w składzie delegacji państwowej Rzeczypospolitej Polskiej.
Z intensywnego programu zwróciłbym uwagę na podpisanie deklaracji o strategicznym partnerstwie między Meksykiem i Polską oraz szeregu wzajemnych umów.
Wizycie towarzyszyło wiele innych wydarzeń – m.in.Forum gospodarcze Polska- Meksyk z udziałem przedsiębiorców i przedstawicieli władz, otwarcie Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Pan Prezydent RP Andrzej Duda był również gościem Mera miasta Meksyk ( liczącego ok.25 milionów mieszkańców!) oraz Przewodniczącego Senatu , gdzie wygłosił przemówienie oraz spotkał się wraz z delegacją z Komisją Spraw Zagranicznych Senatu.
W gmachu tamtejszego Senatu – Delegacja Sejmu i Senatu RP oraz Senatu Meksyku otwarła wystawę dotyczącą polskich dóbr kultury wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wzruszające było spotkanie Prezydenta RP i jego małżonki z przedstawicielami Polonii mieszkającymi w Meksyku i wizyta w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe.
Ilustracją tych dni niech będzie zestaw fotografii..

Biuro Poselskie Posła Jerzego Polaczka

ul. Bytomska 156
Piekary Śląskie

tel. (32) 287-15-08

fax (32) 287-15-08

jerzy.polaczek@sejm.pl

Biuro poselskie otwarte dla interesantów godzinach:

Poniedziałek: 10:00-16:00

Wtorek: 9:30-15:30

Środa: 9:30-15:30

W pozostałe dni kontakt telefoniczny z biurem

(32) 287-15-08

Skontaktuj się ze mną

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość