YOUTUBE
FACEBOOK
TWITTER
NEWSLETTER
Poprzednia wersja
PiS

Kilka moich uwag na kanwie decyzji Rządu o podjęciu budowy Centralnego Portu Lotniczego w Polsce – wywiad dla Super Expressu

„Super Express”: – Centralny Port Lotniczy. To naprawdę coś, co jest nam potrzebne jak „nowa Gdynia”? Czy jednak zbędny wydatek?

Jerzy Polaczek: – Osobiście sądzę, iż jest nam potrzebny. Prace i wydatki, które już poniesiono na opracowanie studium wykonalności, wskazały, iż centralne lotnisko dla Polski powinno mieć nową lokalizację. Z punktu widzenia strategicznych planów w sektorze transportu lotniczego to najważniejsza decyzja państwa od kilkudziesięciu lat.

– Podobno zbliżona inwestycja powstaje już w Niemczech, pod Berlinem. Nie będzie tak, że zbudujemy, a Chiny i tak wybiorą Berlin?

– To tak nie działa. Wręcz przeciwnie! Jako były minister transportu i aktualnie wiceszef Komisji Infrastruktury pragnę zapewnić pana, że gdybyśmy w najbliższym czasie nie wykreowali jako państwo tego rozwiązania i poprzestali na istniejącej infrastrukturze lotniczej, pogorszyłoby to konkurencyjność transportu lotniczego wykonywanego z obszaru Polski. Byłyby za to problemy.

– Jakie?

Cały artykuł można przeczytać na stronie Super Expressu: http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/polaczek-to-nie-musi-byc-koniec-okecia_1018889.html

 

Życzę miłej lektury.

Jerzy Polaczek

Myśl samodzielnie

Biuro Poselskie Posła Jerzego Polaczka

ul. Bytomska 156
Piekary Śląskie

tel. (32) 287-15-08

fax (32) 287-15-08

jerzy.polaczek@sejm.pl

Biuro poselskie otwarte dla interesantów godzinach:

Poniedziałek: 10:00-16:00

Wtorek: 9:30-15:30

Środa: 9:30-15:30

W pozostałe dni kontakt telefoniczny z biurem

(32) 287-15-08

Skontaktuj się ze mną

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość