YOUTUBE
FACEBOOK
TWITTER
NEWSLETTER
Poprzednia wersja
PiS

APEL do Ministra Infrastruktury Pana Cezarego Grabarczyka

inter_zapSzanowny Panie Ministrze!

Jako Pański poprzednik na stanowisku – a obecnie Poseł na Sejm RP z Ziemi Śląskiej – zwracam się ze stanowczym apelem o zdecydowane zajęcie przez Pana stanowiska wobec rasistowskich ataków, jakich ofiarą padł pan dr inż. Alvin Gajadhur – rzecznik prasowy Inspekcji Transportu Drogowego (ITD).

Pan dr inż. Alvin Gajadhur znany mi jest od lat, jako prawy człowiek i sumienny urzędnik służby cywilnej o wysokich kwalifikacjach. Swoją pracą w ITD wielokrotnie dał dowód swoich kompetencji wzorowo zapewniając przepływ informacji i organizując pracę biura prasowego.

 

 

Tymczasem urzędnik ten – pracujący w Pańskim resorcie – zaatakowany został na antenie Radia Eska Rock przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego nie ze względu na wykonywane przez siebie obowiązki służbowe – ale ze względu na pochodzenie i kolor skóry.

 

Wprawdzie w w/w sprawie krytyczne stanowisko zajęła już Rada Etyki Mediów, ale niestety, w tej urągającej cywilizowanym standardom kultury i dobrych obyczajów kwestii – umył ręce Minister (dziwnej) Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski. Co więcej, zdaniem Ministra Zdrojewskiego – Pan Wojewódzki – nadal powinien być prowadzącym widowisko muzyczne „TU WARSZAWA” – jakim 1 lipca br. ma zostać zainaugurowana Polska prezydencja w Unii Europejskiej. Wydaje się, że takiej mimowolnej „inauguracji” Pan Wojewódzki już dokonał – dostarczając opinii publicznej w kraju i za granicą kolejnych argumentów o „zakodowanych genetycznie polskich skłonnościach rasistowskich i ksenofobicznych”. Kreowanie osoby pokroju Pana Wojewódzkiego do roli pop-ambasadora/promotora polskiej kultury jest w tej sytuacji rażącym błędem narażającym na szwank dobre imię Polski.

 

Rozrywkowy profil audycji Radia Eska Rock nie upoważnia jeszcze dziennikarzy do bezzasadnego przekraczania granicy pomiędzy satyrą, a pajacowaniem na najniższym poziomie – zwłaszcza kosztem osób trzecich.

 

Ponieważ wolność słowa, której wszyscy chcemy być orędownikami, oznaczać też musi odpowiedzialność za słowo – zwłaszcza, gdy niegodnie uderza ono w drugiego człowieka – domagam się publicznie od Pana Ministra zdecydowanej i głośnej obrony godności i dobrego imienia polskiego urzędnika państwowego pracującego ofiarnie w podległej ministrowi infrastruktury Inspekcji Transportu Drogowego. Czynię to również ze względu na Pańską wieloletnią aktywność w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, a także z uwagi na fakt, iż brutalnie zaatakowany w radio Eska Rock urzędnik państwowy nie mogąc się doczekać się stanowczej i natychmiastowej reakcji władzy publicznej, osobiście złożył już zawiadomienie we właściwej prokuraturze.

 

Mam nadzieję, że w tej skandalicznej sprawie nie zapadnie ze strony Pana głośne i obojętne milczenie. Liczę na zrozumienie przez Pana Ministra wagi problemu – apeluję raz jeszcze o zajęcie jednoznacznego stanowiska i wzięcie w obronę poniżonego ze względu na pochodzenie urzędnika korpusu służby cywilnej.

 

Z poważaniem

 

Jerzy Polaczek

 

b. Minister Transportu w latach 2005-2007

 

Poseł Ziemi Śląskiej

 

Piekary Śląskie 19.06.2011

 

 

Biuro Poselskie Posła Jerzego Polaczka

ul. Bytomska 156
Piekary Śląskie

tel. (32) 287-15-08

fax (32) 287-15-08

jerzy.polaczek@sejm.pl

Biuro poselskie otwarte dla interesantów godzinach:

Poniedziałek: 10:00-16:00

Wtorek: 9:30-15:30

Środa: 9:30-15:30

W pozostałe dni kontakt telefoniczny z biurem

(32) 287-15-08

Skontaktuj się ze mną

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Wiadomość